Tek Rent A Car

Ehliyet Ve Yaş

EHLİYET VE YAŞ SINIRI

Araç kiralama için kiracının, Ekonomik ve Orta Sınıf araçlar için 25 yaş ve en az 3 yıl,

 

Lüks Araçlar için en az 30 yaş ve 5 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

 

 

Her durumda lazım olan araba çoğu zaman bizim için hayati önem taşıyacak derecede önemli olmaktadır. Gerek acil bir durum olsun gerekse ailemizle ya da arkadaşlarımızla bir yerlere gidecek olduğumuzda araba çok elzem olmaktadır. Tabi böyle bir durumda arabamız yoksa tek çaremiz güvenilir her hangi bir kiralık oto firmasına gitmek olacaktır.

Kiralık oto firmaları kiralanmak istenen araca ve kiralamak isteyen kişinin durumuna bağlı olarak gerekli şartlar aramaktadır. Neticede yeri geldiğinde çok pahalı arabalar kiralanmaktadır. Haliyle araba kiralamanın belli şartları ve güvenceleri olmalıdır. Özellikle 25 yaş alt sınırı aranmaktadır. Ayrıca kiralanacak arabaya uygun A, B, C, D, E sınıfı gibi ehliyetlerinden en az birine sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca en az 3 yıllık ehliyet şartı aramaktadır. Kiralama süresi en az üç gün yani 72 saat olmaktadır. Kullanılan yakıt, lpg, benzin ve mazot tamamıyla kiralayan kişiye aittir. Kiralama bedeli ise en geç araba teslim edildiği ana kadar ödenmelidir.

Kiralık otomobiller genellikle son model araçlar olup gerekli bakımları önceden yapılmıştır ve kaskoları bulunmaktadır. İsteğiniz üzere isterseniz tarafınıza özel bir şoför tahsil edilip makul fiyatlarla anlaşabilmektesiniz. Ayrıca kira bedeli ödeme şartları ise firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle her türlü ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.