Tek Rent A Car

Sigorta

Kullanıcılar için araç kiralama firmalarının sunduğu fırsatların yanı sıra asıl konu kiralama sonrası oluşabilecek kaza ya da hasar durumudur. Kullanıcıların en çok dert ettikleri konu sigortadır. Sigorta işlemlerini gerçekleştirmeyen firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü karayolları trafik yasası gereğince kiralanan araçların sigortasının ve kaskosunun yapılma şartı muhakkaktır. Bu nedenle firmamız tarafından rent a car kaskosu ve mali mesuliyet sigortası yapılmaktadır.

Eğer kiralanan araçta oluşan hasar, sigorta poliçesinin limitlerini aşarsa ya da sigorta maddelerinin kapsamı dışında oluşursa, ortaya çıkan farkı kiracı ödemek zorunda kalır ve bu durumu karşılayacağını yaptığı sözleşmede kabul eder. Ayrıca sigorta kapsamına dâhil olan mini hasar sigortası sayesinde de meydana gelebilecek ufak kazaların bedeli karşılanmış olacaktır. Sigorta kapsamında olmayan hususlar şunlardır:

Aracı ehliyetsiz olarak ya da kullanıcının alkol veya uyuşturucu gibi herhangi bir madde alarak kullanması durumunda meydana gelen zararı sigorta karşılamayacaktır. Böyle bir durumda tüm hasar masrafları kullanıcıya ait olacaktır. Kullanıcı hatası sonucunda motor yanması veya benzer bir hasarda da yine aynı şartlar geçerliliğini koruyacaktır.

Araç içi aksamların zarar görmesi de sigortanın karşılamadığı maddeler arasındadır. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşıldığında kullanıcı asla araca müdahale etmeyecek ve acilen firmamızı bilgilendirecektir. Rent a car kaskosu ile karşılaşabileceğiniz her hangi bir kazada hasar tespitinden itibaren gerekli tüm işlemleri firmamız üstlenmiş olacaktır.