Tek Rent A Car

Rent a Car Kaskosu

Bir araca sahip olmayabilirsiniz ama bu hiç olmayacağınız anlamına gelmez. Günümüzde araç sahibi olamayanlara geniş seçim olanaklarıyla binlerce araba sunan araç kiralama şirketleri sayesinde istediğiniz arabaya, dilediğiniz zaman sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken en yakın araç kiralama şirketine başvurmak ve eğer şartlar olumluysa arabanızla birlikte oradan ayrılmak.

Tabi bununla beraber bazı sorumluluklarda size gelir. Kiralanan araç sonunda size emanet bir araçtır. Ve size nasıl verdilerse öyle geri almak isterler. Yine de bazı aksilik veya olası bir kaza için bu tür araç kiralama şirketlerinin yaptırmaları gereken bir kasko vardır. Rent a car kaskosu, araç kiralama şirketlerinin yaptırmaları mecburi olan bir kaskodur. Araç kiralama resmi bir işlem olduğundan bu kaskonun bütün araçlarda olması gerekmektedir. Bu hizmet sayesinde bütün araçlar güvenlik altına alınmaktadır. Ve hem şirket hemde kullanıcı zor durumda kalmamaktadır.

Kiralanan aracın bu kaskosunun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü eğer kasko yok ise, olası bir kaza da şirkete hasar bedelinin tamamını aracı kiralayan şahıstan temin etme hakkı doğar. Ama eğer aracın kaskosu var ise sigorta bu ödemeyi yapar ve şahıs hiç bir ücret ödemez. Bu nedenle kaskosu olan araçlar tercih edilmelidir. Kısacası Rent a car kaskolu araçları kiralayarak daha sonrasında oluşabilecek nedensiz problemleri yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Sorunsuz bir keyif aracınızla sizin olur.