Tek Rent A Car

Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ

Kısa Süreli kiralamalarda Minimum 3 Günlük kiralama yapılırmaktadır.

Uzun dönem kiralamalarda 1 yıldan 3 Yıla kadar Filo kiralama yapılabilir.

 

GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

Şahıslar için; Ehliyet, Nüfus Cüzdan fotokopisi ve kiralayana ait sabit bir fatura (Elektrik, Su,

Doğalgaz veya Sabit Telefon Faturası) gerekmektedir.

 

Şirketler için; İmza Sirküsü, Vergi Levhası ve kullanıcının ehliyeti gerekmektedir.

 

Araç kiralarken en önemli hususlardan birisi de firmanın tanınmış olması ve size vermiş olduğu güvendir. Sektör içerisinde pek çok firma bulunmasına rağmen haksız durumlar yaşanabilmektedir. Böyle hassas bir konuda hem firmanın hem de alıcının çok dikkatli olması gerekir.

Araç kiralarken ilk önce firmanın sitesi var ise gözden geçirilmeli, araştırılıp daha önceki kiralayıcılardan yorumlar alınmalıdır. Araçların bakımlarının zamanında yapılmış olması çok önemlidir. Sistemin nasıl işlediği nasıl teslimat yapıldığı, nasıl bir sözleşme yapıldığı dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Aracın amacına uygun olması çok önemlidir. Dağ çoğunluklu bir yere gidilecekse buna göre lastikleri ve motor gücü olan araçlar tercih edilmelidir. Şehir içinde dolaşılacaksa yine buna uygun araçlar kullanılmalıdır. Sizlerden bir miktar (firmaya göre değişiklik gösterebilir) depozito alınır ve kredi kartı bilgileriniz istenir. Bunun nedeni şirketin kendisini de garanti altına almak istemesidir. Kartınızdan araç sizde olduğu müddetçe sabit kalacak bir miktar tutar ipotek edilir. Aracı teslim ettiğinizde bu miktar tekrar kartınıza artı para olarak yansıtılır.

Araçlar istediğiniz yere istediğiniz saat diliminde teslim edilir ve alınır. Araçlarda km. sınırı bulunmaktadır bu nedenle kiralama yaparken bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Kendinizin ve ailenizin can güvenliğini riske atmayın. Doğru araç için ilgili personelden bilgi alınmalıdır.