Tek Rent A Car

Yıllık Araç Kiralama

Araç kiralayan firmalar otomotiv sektöründe her yıl değişiklik gösteren ve gelişen teknolojiye ayak uydurma ayrıca bu bağlamda araçların yenileme özgürlüğü ile satın almaya göre daha avantajlı olan kiralamayı tercih eden firmalar daha karlı kararlar almış olmaktadırlar. Kiralık araç sayesinde sermaye çıkışı olmayan, iş gücü, finansman kaynaklarını başka açılardan değerlendirme fırsatı bulurlar.

Kira bedellerinin tamamını gider olarak gösterebilen firmalar şirketlerinin ihtiyacı olan araçlarını kiralayarak finansal açıdan büyük avantaj sağlamaktadırlar. Vergi ve sigorta masrafınız olmaksızın araçların yakıtlarını da gider olarak göstere bilmenin avantajı yaşarlar. Araçların değer kaybı korkusunu bu sayede yaşamayan firmalar olası kaza veya hasarlarda servisle uğraşmaksızın zamandan tasarruf ederler.

Yıllık araç kiralama avantajları zahmetsiz ve karlı iş kolaylığı sağlayarak satın almak yerine kiralamak ile filonuzu zahmetsizce yönetmeninde konforunu yaşarsınız. Kolay araç yenileme, aylık sabit taksitlendirme ve ödemelerin gider gösterilmesi, kasko, sigorta ve motorlu taşıtlar vergisinden olunan muaflık durumu, KDV avantajı ve zamanı lehinize çevirme gibi birçok kolaylığı ayağınıza getirir.

Yeni olmamakla birlikte gelişen şart ve koşullarına ayrıca sağladığı faydalara bakılarak son yıllarda araç kiralama özellikle firmaların araçlarını yıllık olarak kiralaması olayı yukarıda da belirttiğimiz nedenlerden dolayı tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Karlılığını ve sermayesini başka faktörlerde değerlendirmeyi hedef alan firmaların tercihi olan bu uygulama gerçeğe bakıldığında oldukça karlı ve günümüz şartlarına göre yapılabilecek akıl işi haline gelmiştir.